Kontakt: 02-43411996
Tento web využíva cookies, používaním stránky vyjadrujete súhlas.
Dalšie informácie.
OK
 
Domov > Blog > Sieťotlač pre náročných

Sieťotlač pre náročných

© Sietotlac.sk  |  13. máj 2014  |  Kategória:  Technológie

Tlač špeciálnymi a exkluzívnymi materiálmi pre efektnejší vyzuálny zážitok

Okrem priemyselnej formy textilnej potlače poskytuje sieťotlač aj širokú škálu exkluzívnych a špeciálnych efektov, určených najmä pre tlač na tričká a prvky pre dizajn a módu, o akých sa iným technológiám môže iba so závisťou snívať.
Exkluzívny charakter dizajnu je účinné umocniť neštandardnými materiálmi, alebo postupmi. Sieťotlač má pre potlač tričiek a dizajnového textilu k dispozícii farebné materiály umožňujúce plasticky, takmer reliéfne vyniknúť tlačenej ploche, čím dáva dizajnu doslova tretí rozmer. Výškou nánosu regulovanou hrúbkou sieťotlačovej šablóny a nanášaním pretláčaním farebnej masy, sa sieťotlač vyčleňuje oproti ostatným reprodukčným technikám. • Metalické farby

  Kombináciou kovových mikročastíc a odtieňa farebného pigmentu imitujú povrch rôznych vzácnych, alebo efektných kovov. Napríklad: zlatá, strieborná, medená, bronzová..


 • Glitrové farby

  Súčasťou farebnej masy je obsah rôznych lesklých a farebných čiastočiek, ktoré dosahujú trblietanie. Pomer obsahu a veľkosť glitrového zrna určujú intenzitu ligotavého efektu.


 • Fluorescenčné farby

  Krykľavé farby v odtieňoch žltá, oranžová, zelená, tyrkisová, alebo ružová zvýraznia svojou farebnou intenzitou časť motívu.


 • Fosforové farby

  Obsahujú pomernú časť fosforovej hmoty, ktorá sa nabíja svetlom. To sa postupne uvoľňuje aj v absolútnej tme. Tričko s fosforovou potlačou v tmavom priestore vydáva vlastné svetlo, čiže reálne svieti, bez toho, aby potrebovala odraz iného svetelného zdroja. Dĺžka a intenzita nasvetlenia určuje čas, ktorý farebná hmota svetlo potom vydáva.


  Ďalšou formou dosahovania špeciálnych potlačí je aj nanášanie efektovej hmoty následne po potlači transparentnej, alebo farebnej masy, ktorá plní funkciu média. Po natlačení média sa do ešte mokrej vrstvy nanesie efektový prášok. Týmto je možné docieliť výrazne silnejší vizuálny dojem, nakoľko vrstva a koncentrácia efektného materiálu môže byť niekoľkonásobne vačšia.  Ďalšie články na tému 'Technológie'


  Newsletter : Odber noviniek a akcií
  My sme tvoje Tricka.sk a toto je miesto pre tvoje vlastné tričko. Vytričkuj sa!
  ›› Úvod
  ›› Kontakt
  ›› O nás
  ›› Doručenie tovaru
  ›› Údržba textilu
  ›› Obchodné podmienky
  ›› Možnosti platby
  Tricka.sk je produktom 1996 s.r.o.  |  COPYRIGHT©2013 - All Rights Reserved.